CO TO JEST LIZYMAX?


Siła i szybkość1,2 w 1 tabletce. Dzięki lizynaniowi, innowacyjnej formie i ibuprofenu.3

 

SZYBKOŚĆ W 1 TABLETCE1


W leczeniu bólu, początek działania leku przeciwbólowego jest niezwykle istotny.

Badania pokazują, że lizynian ibuprofenu zawarty w Lizymaxie osiąga maksymalne stężenie już po 35 minutach podczas gdy ibuprofen w formie kwasowej (najczęściej występujący na rynku) po 2 godzinach.


SZYBKOŚĆ W 1 TABLETCE1


W leczeniu bólu, początek działania leku przeciwbólowego jest niezwykle istotny. Lek zadziała, tym szybciej uwolnimy się od bólu.

Badania pokazują, że lizynian ibuprofenu zawarty w Lizymaxie osiąga maksymalne stężenie już po 35 minutach podczas gdy ibuprofen w formie kwasowej (najczęściej występujący na rynku) po 2 godzinach.


SIŁA W 1 TABLETCE2


1 tabletka Lizymaxu zawiera 684 mg lizynianu ibuprofenu, co jest równoważnością 400mg ibuprofenu w formie kwasowej (najczęściej występującej formy ibuprofenu).

 

SIŁA W 1 TABLETCE2


1 tabletka Lizymaxu zawiera 684 mg lizynianu ibuprofenu, co jest równoważnością 400mg ibuprofenu w formie kwasowej (najczęściej występującej formy ibuprofenu).

LIZYMAX REKLAMA TV


 
 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Lizymax, 684 mg, tabletki powlekane. Skład: Każda tabletka powlekana zawiera 684 mg ibuprofenu z lizyną (Ibuprofenum lysinum), co odpowiada 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Postać farmaceutyczna: tabletka powlekana. Wskazania do stosowania: Faza ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury. Napięciowy ból głowy. Stany bólowe (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle). Bóle w przebiegu przeziębienia i grypy. Gorączka różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na inne leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w wywiadzie jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). III trymestr ciąży. Naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna. Zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.


Literatura

1. CHPL Lizymax pkt 2., 5.2.
2. Lizymax zawiera maksymalną dawkę Ibuprofenu dostępną bez recepty w jednej tabletce.
3. Lizynian ibuprofenu jest innowacyjną i nowoczesną formą ibuprofenu ze względu na lepsze właściwości farmakokinetyczne (lepsza rozpuszczalność, 2-4 krotnie szybsze osiągnięcie Cmax) w porównaniu do standardowo i szeroko stosowanej formy kwasowej ibuprofenu. K. Seibel etal.: Comparison of two preparations of ibuprofen with regard to the time course of their analogesic effect. A randomised, placebo-controlled, double-blind cross-over study using laser somatosensory evoked potentials obtained from UW-imitated skin in healthy volunteers. Arzneimittel-forschung, 2004;54(8):444-51.

LIZYMAX REKLAMA TV


 
 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Lizymax, 684 mg, tabletki powlekane. Skład: Każda tabletka powlekana zawiera 684 mg ibuprofenu z lizyną (Ibuprofenum lysinum), co odpowiada 400 mg ibuprofenu (Ibuprofenum). Postać farmaceutyczna: tabletka powlekana. Wskazania do stosowania: Faza ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury. Napięciowy ból głowy. Stany bólowe (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle). Bóle w przebiegu przeziębienia i grypy. Gorączka różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którąkolwiek substancję pomocniczą oraz na inne leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w wywiadzie jakiekolwiek objawy alergii w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy. Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub nawracająca w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek. Ciężka niewydolność serca (klasa IV wg NYHA). III trymestr ciąży. Naczyniowo-mózgowe lub inne czynne krwawienie. Zaburzenia krzepnięcia (ibuprofen może wydłużać czas krwawienia), skaza krwotoczna. Zaburzenia wytwarzania krwi o nieustalonym pochodzeniu, takie jak małopłytkowość. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.


Literatura

1. CHPL Lizymax pkt 2., 5.2.
2. Lizymax zawiera maksymalną dawkę Ibuprofenu dostępną bez recepty w jednej tabletce.
3. Lizynian ibuprofenu jest innowacyjną i nowoczesną formą ibuprofenu ze względu na lepsze właściwości farmakokinetyczne (lepsza rozpuszczalność, 2-4 krotnie szybsze osiągnięcie Cmax) w porównaniu do standardowo i szeroko stosowanej formy kwasowej ibuprofenu. K. Seibel etal.: Comparison of two preparations of ibuprofen with regard to the time course of their analogesic effect. A randomised, placebo-controlled, double-blind cross-over study using laser somatosensory evoked potentials obtained from UW-imitated skin in healthy volunteers. Arzneimittel-forschung, 2004;54(8):444-51.